Koltuğunuzu kaptığınız gibi sokağın ortasına yerleşmek gerekir bazen

Kurumsal web sitesi tasarımında başarısızlığın anahtarını arıyorsanız, onu sokak aralarında bulabilirsiniz. Bavulunuzu, çantanızı alıp meydanın ortasına kurulmak, bazen en iyi sonucu verir.

Hayatın en keyifli anları sokağın ortasına kurulup çevreyi seyretmek sanıyorum.

On8 İletişim'in yeni tasarımını sevecek misiniz, bilemiyorum. Ama klasik şirket, hele tasarım şirketi web sitelerine benzetmemeye özen gösterdim. Daha doğrusu, keyifli ve blog tarzı bir site yapmak istemiştim, onu uyguladım.

Genel geçer yaklaşım, şirket sitesiyle blog yazılarını birbirinden ayırmaktı. Bu sitede bunu değiştirdim. İkincisi, artık web sitelerinin yavaş yavaş "uygulama" olmaya doğru evrilmesi gerekiyor benim düşünceme göre. Onun altyapısını hazırladım, yakında adımlarını da atacağım.

Sitenin ana teması olarak "Gezi Parkı"nı seçtim. Kullandığım fotoğraflar 14 Haziran 2013 tarihine ait. İki gün sonra, fotoğrafta gördüğünüz her şey polis tarafından yerle bir edildi. Ben Gezi'ye katılanlardan değildim, gönlümle destekliyor ve o Cumartesi günü turist gibi geziniyordum. Maalesef Iphone ile çektiğim çok az sayıda fotoğraf vardı, onları kullanmak zorunda kaldım.

Web, tasarım ve genel olarak hayata ilişkin yazılarımı Web yapma aşk yap isimli sitede yazıyordum. Bir süredir oraya yazmayı bıraktım. Web, tasarım, kurumsal kimlik ve yazılıma ilişkin yazılarımı burada sürdüreceğim.

Burayı sevmeniz dileğiyle...